Головна » Статті » Статті та публікації » Фото сферичної панорами 3D

Вибір камери для зйомки віртуальних сферичних панорам
Зняти сферичну 3d панораму можна, в принципі, будь-якою камерою, навіть плівковою «мильницею», якщо нічого іншого немає під рукою. Але найкращих результатів, при мінімальній кількості кадрів, можна досягти, використовуючи цифрову дзеркальну камеру або хоча б просунуту цифрову компактну камеру, яка дозволяє встановити ширококутну насадку на об'єктив.

Цифровий дзеркальний фотоапарат

Переважна більшість фотографів-професіоналів знімає 3d панорами на цифрові дзеркальні камери (DSLR), оснащені "Рибячими"-об'єктивами. Така комбінація дозволяє збирати 3d панорами з 2 і більше вихідних кадрів. Сьогодні розширення матриць дзеркальних камер починається десь з 10 мегапікселів, так що зняти дуже якісні панорами високого дозволу можна і зеркалкою аматорського рівня.
При виборі дзеркальної камери для зйомки віртуальних сферичних панорам, крім інших характеристик, не буде зайвим звернути увагу на можливість підключення до камери спускового троса або пульта дистанційного керування і перевірити список підтримуваних камерою об'єктивів.



Цифровий компактний фотоапарат

Непоганих результатів при створенні сферичних панорам можна досягти і з просунутим компактним фотоапаратом - так звана «мильниця».
Щоправда, "мильниці" поступаються зеркалкам в якості зображення та можливості налаштувань, зате вони дешевше, легше, менше, крім того, ними простіше керувати.
Для того щоб звести до мінімуму кількість знімків, необхідних для створення сферичної панорами, на об'єктив "мильниці" потрібно встановити ширококутний, або ще краще, Fish-Eye конвертер. 
Вкрай бажано мати в камері можливість ручного фокусування і мануального управління експозицією, або хоча б їх блокування. Для більшої свободи при обробці взірців також не завадить можливість брекетингу експозиції та збереження файлів у форматі RAW.

Компактна камера з Fish-Eye конвертером
 
При виборі камери рекомендую скористатися порівняннями і тестами різних фотоапаратів, наприклад на цих сайтах:
http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/Camera-rankings
http://www.dpreview.com/reviews/specs.asp
 
Автоматичні панорамні камери

Існують панорамні камери, що працюють повністю в автоматичному режимі. Залежно від використовуваного об'єктива, такі камери створюють циліндричні або сферичні * панорами. Такі камери після установки на місце зйомки, не вимагають, зазвичай, практично ніяких втручань оператора. Крім того, деякі автоматичні панорамні камери оснащені функцією корекції відзнятого матеріалу і переведення в потрібний файл експорту, що дозволяє виробляти ці дії прямо на місці зйомки. Перевагою автоматичних панорамних фотокамер є висока швидкість зйомки і економія часу на пост обробку панорам.
Оскільки ціни автоматичних камер коливаються в межах 40-80 тисяч доларів, вони знаходять застосування переважно в криміналістичній документації, археології та інших «жанрах», спонсорованих платниками податків, а також у тих випадках, коли стоїть завдання зняти максимальну кількість 3d панорам в найкоротші терміни.
 
* На всіх сферичних панорамах, виготовлених автоматичними камерами, які я бачив, спостерігався немаленький чорний коло в зоні надира, що наводить на думку про те, що на цих камерах, ймовірно, не передбачена зйомка окремим кадром того місця, де стояв штатив.




Джерело: http://pindora.com
Категорія: Фото сферичної панорами 3D | Додав: VIPuts (21.01.2011)
Переглядів: 1653 | Теги: фото, весільне фото луцьк, 3d панорами, панорамні фотоапарати, фото панорами | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]